Zestaw casual z marynarką dwurzędową

Zestaw casual z marynarką dwurzędową

Uwielbiam dwurzędowe marynarki i bardzo się cieszę że moda na nie wraca, ale też cieszę się że nie są wciąż dostępne w masowej sprzedaży, co czyni je, w pewnym stopniu, unikalnymi a także pozostają one przejawem dobrego stylu dla koneserów.

Dziś chcę zaprezentować Wam dwurzędówkę w stylizacji casual.

Ciekaw jestem Waszych opinii, jak podoba się Wam ten klasyczny krój marynarki, w szaro kraciastej kolorystyce, w zestawieniu z białą koszulą, granatowym krawatem w delikatny biało czerwony wzór, czerwono- białą poszetką i ciemno niebieskimi chino’sami. Buty oczywiście do takiego zestawu brąz lub bordo (w moim wypadku postawiłem na brąz).

Warto wspomnieć co tak naprawdę wyróżnia marynarkę dwurzędową i co nadaje jej swoistego stylu. Pierwsze co zauważycie to dwa rzędy guzików, od czego to pochodzi nazwa. Dwurzędówki mają różne fasony i zazwyczaj są oznaczane numerologicznie. I tak mamy oznaczenia 4×1, 4×2, 6×1, 6×2, 6×3, 8×2, 8×3. Jak je rozszyfrować? Otóż to bardzo proste,pierwsza liczba to liczba guzików, druga to liczba guzików tzw. funkcyjnych, czyli tych na które zapinamy marynarkę. Przy marynarkach dwurzędowych nie obowiązuje nas zasada – wstajesz zapnij, siadasz rozepnij. Tu zasada jest prosta – jeden guzik marynarki jest zawsze zapięty, nie ważne czy stoisz, czy siedzisz. Warto dodać że w dwurzędówce możemy zapiąć wszystkie guziki, a przy siadaniu rozpiąć najniższy, lub mieć przez cały czas nie zapięty dolny guzik (pomijając wypadek gdy funkcyjny jest tylko jeden, wtedy jest zawsze zapięty !). Charakterystyczne dla marynarek dwurzędowych są klapy ostre zamknięte (o tym napiszę wkrótce oddzielny post). O stopniu formalności dwurzędówki decyduje często podobnie jak w przypadku jednorzędówki kształt kieszeni a mamy tu cięte, z patkami i nakładane.

Marynarka którą mam na sobie to 6×2 i jest dostępna wraz z użytymi do stworzenia stylizacji spodniami i koszulą na stronie http://dastan.pl a także w sklepach stacjonarnych Dastan.

Gabriel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.