Walentynki

Walentynki

Dziś obchodzimy Walentynki i z tej okazji życzę każdemu z Was prawdziwej i szczerej miłości,  takiej  nie tylko na dziś ale na każdy dzień życia.

A czy wiecie skąd się wzięły Walentynki??

Walentynki to tak naprawdę Dzień Płodności i Macierzyństwa, obchodzony 14 lutego w starożytnym Rzymie. Podczas obchodów tego święta, każda niezamężna kobieta wrzucała do dzbana kartkę ze swoim imieniem, a następnie kawalerowie losowali te karty. Wylosowana kobieta stawała się towarzyszką świątecznych zabaw a czasami i partnerką na całe życie.

A skąd Św. Walenty?

Św. Walenty żył w Rzymie podczas panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który to ustanowił zakaz zawierania małżeństw przez młodych mężczyzn. Św. Walenty złamał ten zakaz i potajemnie udzielał ślubów, za co został wtrącony do więzienia. Tam też uzdrowił ze ślepoty córkę strażnika i udzielił jej ślubu. Za ten czyn został skazany na śmierć. Św. Walenty pozostawił, na pożegnanie, list dla córki strażnika który podpisał – “Od Twojego Walentego”.

A jeśli by ktoś z Was chciał trochę “zabłysnąć” przed swoją ukochaną osobą, to łapcie ściągę jak brzmi ” KOCHAM CIĘ” w różnych językach 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gabriel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *