Sweter – jak go nosić wiosną

Sweter – jak go nosić wiosną

Sweter zazwyczaj kojarzy się z jesienią i zimą, ale na wiosnę również możemy chodzić w swetrach. Oczywiście nie mam na myśli ciężkich wełnianych swetrów, czy golfów. Na chłodniejsze wiosenne i letnie dni, świetnie sprawdzają się swetry z cienkiej bawełny, a w szafie każdego mężczyzny powinny się znaleźć minimum dwa typy swetrów z takiej tkaniny. Jakie to typy? Oczywiście sweter V-neck i kardigan.

Swetry są świetną alternatywą dla marynarek, a czasem w chłodniejsze dni możemy je połączyć.

Najbardziej popularnym z tych wymienionych dwóch typów, jest sweter V-neck, czyli najprościej mówiąc sweter w serek. Możemy z nim tworzyć wiele stylizacji, od tych bardziej eleganckich, po te typowo casualowe. Zakładając pod niego koszulki polo, T-shirty mamy stylizacje casualowe, a jeśli chcesz wyglądać bardziej stylovo – załóż koszulę z długim rękawem, obowiązkowo musi wystawać mankiet koszuli. dDodatkowo możesz pokusić się o krawat ( coś więcej o krawatach – https://stylovi.com.pl/krawat-jak-go-nosic/)

V-neck pasuje także do każdego rodzaju spodni. Zakładając spodnie wizytowe plus koszulę z długim rękawem i krawat mamy świetny zestaw na nieformalne spotkania. Do tego zestawu w chłodniejsze dni, lub wieczory, świetnie sprawdzi się marynarka.

Chino i jeansy (więcej o spodniach – https://stylovi.com.pl/kilka-slow-o-spodniach/), także świetnie sprawdzą się w stylizacjach z tym swetrem, również z koszulą z długim rękawem,jak i z koszulką polo lub T-shirt’em

Naprawdę, zakładając ten rodzaj swetra, ciężko popełnić stylistyczną gafę.

Pamiętajmy jednak o tym, aby sweter był dobrze dopasowany do naszej sylwetki, nie może być zbyt luźny ani zbyt opinający. I panowie – swetra nie nosimy na gołe ciało! Kolorystykę swetra V-neck, możemy wybierać i dobierać jak nam się podoba, ważne żeby umiejętnie zestawić ją z resztą garderoby. Warto aby sweter był jednolitego koloru.

sweter V-neck

Kardigan to rozpinany sweter, który bardzo dobrze zastępuje marynarkę. Pod względem formalności jest ciut wyżej niż V-neck i niżej niż sportowa marynarka.

Podobnie jak sweter w serek, może występować praktycznie w każdej stylizacji. Chcesz być bardziej elegancki – załóż pod niego koszulę i krawat, potrzebujesz mniej formalnego stroju załóż T-shirt. Podobnie sprawa ma się z doborem spodni, spodnie wizytowe do stylizacji bardziej formalnych, do tych mniej – chino lub jeansy.

Warto wiedzieć o tym że, klasyczne modele są na guziki, na suwak są modele mniej formalne. Kardigany o cieńszym materiale i splocie są bardziej formalne niż te o grubszym. Im grubiej tym mniej formalnie.

Przy dopasowywaniu kardiganu do sylwetki należy zwrócić uwagę na odpowiednią szerokość ramion. Sweter powinien zwężać się w dół. Odpowiednia długość jest wtedy gdy sweter zakrywa pasek od spodni. Rękawy nie powinny być za szerokie bo wtedy sweter wygląda na rozciągnięty, z kolei zbyt wąskie będą krępować nasze ruchy i nie będą wyglądać zbyt estetycznie. Materiał musi delikatnie przylegać do ciała. Kolorystycznie podobnie jak w przypadku V-neck, wszystko zależy od nas samych, warto pamiętać tylko o tym że do stylizacji bardziej eleganckich lepiej sprawdzą się typowo klasyczne kolory.

Kardigan

Kilka przykładowych stylizacji z użyciem swetra V-neck i kardigana :

Gabriel

zdj. poglądowe pochodzą z internetu, a zdjęcia przykładowych stylizacji z http://www.vestus.pl , gdzie możecie nabyć swetry a także wszystko to co potrzebuje mężczyzna mieć w swojej szafie :). Dodatkowo na kod stylovi30 otrzymujecie zniżkę 30%, darmową wysyłkę i maseczkę gratis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *