Okulary przeciwsłoneczne – jak prawidłowo dobrać?

Okulary przeciwsłoneczne – jak prawidłowo dobrać?

Mamy coraz więcej słońca, coraz dłużej i mocniej nam świeci, dlatego warto chronić swoje oczy przed nadmiarem jego światła. Ale przy wyborze okularów przeciwsłonecznych warto też zadbać o kwestie estetyczne.

Odpowiednio dobrane okulary to świetny dodatek stylistyczny, ale nie każdy wie, czym kierować się przy wyborze oprawek, dlatego spróbuje Wam dziś trochę pomóc i rozjaśnić ten temat.

Na rynku jest wiele marek okularów przeciwsłonecznych, które różnią się kształtem, kolorem i materiałem z którego są zrobione. Przy wyborze odpowiednich dla siebie, powinniśmy sugerować się kształtem twarzy. Jak sprawdzić jaki mamy kształt twarzy? To nic trudnego, weź swoje zdjęcie, lub zrób takowe, na którym jesteś zwrócony twarzą na wprost obiektywu, ważne aby głowa była prosto bez żadnych przechyłów, następnie obrysuj flamastrem linie twarzy i gotowe – już wiesz jaki masz kształt.

Teraz czas dobrać odpowiedni kształt oprawek

Twarz kwadratowa

Twarz ta charakteryzuje się szerokimi kośćmi policzkowym, dlatego najlepszymi oprawkami są te z zaokrąglonymi oprawkami w stylu lotników. Okulary prostokątne też dobrze sprawdzą się w tym przypadku

Twarz okrągła

W tym wypadku stawiajmy na okulary z szerszymi oprawkami, te będą wyszczuplać optycznie twarz. Idealne będą prostokątne z grubszymi oprawkami. Unikajmy okularów okrągłych.

Twarz podłużna/prostokątna

Do tego typy twarzy musimy szukać równowagi. Pasują praktycznie wszystkie kształty oprawek, jednak ważne jest aby nie wykraczały poza najszerszą część twarzy. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, aby nie były za małe bo to optycznie powiększy naszą twarz i niekoniecznie będzie to korzystne.

Twarz diamentowa

Twarz ta posiada szerokie kości policzkowe i spiczasty podbródek, dlatego najodpowiedniejsze będą okulary prostokątne gdyż pozwolą zachowac równowagę pomiędzy dolną a górna częścią twarzy.

Twarz owalna

Twarz uniwersalna do której pasują każde oprawki. Posiadacze tego kształtu to szczęściarze 😉

Gdy już dobierzemy odpowiedni dla nas, kształt okularów, warto zastanowić się nad kolorem oprawek, aby nie kolidowały z odcieniem naszej skóry i włosów.

Ważny jest także dobór koloru szkieł. Kolorowe szkła nie będą pasować z formalnymi stylizacjami, dlatego warto się zastanowić na zakupem szkieł w klasycznych kolorach, lub zaszaleć i kupić kilka oprawek ze szkłami w różnych barwach.

Gabriel

grafiki użyte w artykule pochodzą z internetu, a zdjęcia z sesji zdjęciowej dla https://akcesoriameskie.pl/ gdzie możecie kupić okulary przeciwsłoneczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *