Kolorowe skarpetki

Kolorowe skarpetki

Czytając tytuł, wielu z Was, pomyślało jak można to nosić? Niestety wielu mężczyzn tak myśli, a skarpetki to nie tylko czerń, szarość, granat i biel ( o zgrozo nadal zakładana do czarnych pantofli…). Skarpetki wielobarwne, kolorowe, wzorzyste, nadają unikalnego charakteru stylizacji.

A jak je nosimy?

Musimy pamiętać o zasadzie która dotyczy okazji i strojów formalnych – skarpetki musza być w kolorze garnituru/spodni, lub w kolorze obuwia. Wtedy zapomnijcie o kolorowych, czy wzorzystych skarpetach.

A kiedy idziemy do pracy, na wyjście ze znajomymi lub na kolację – dlaczego nie pokazać swojej odwagi, i nie wyróżnić się poprzez fajny, kolorowy dodatek? Wtedy to można założyć kolorowe skarpetki.

Ale kolorowe, to nie znaczy że jak zakładacie błękitne spodnie i błękitne skarpetki, to jesteście oryginalni. Nic z tych rzeczy, spodnie i skarpetki w tym samym odcieniu to nuda 🙂

Postarajcie się aby skarpetki współgrały lub kontrastowały z jakimś elementem stylizacji. Niech to będzie spójna całość.

Wzorzyste skarpety super przełamują formalność garnituru, i wprowadzają świeżość do takiej stylizacji. Jednak do stylizacji biznesowej załóżcie skarpety w jednolitym kolorze, np żółte, czerwone, fioletowe (ale pamiętajcie o zasadzie spójności).

https://www.instagram.com/ignarphotography/

Niech skarpety grają główna rolę, nie zakładajcie do nich butów które odciągną uwagę, najlepiej niech obuwie będzie stonowane, w jednolitym kolorze.

Warto pamiętać aby skarpetki miały odpowiednią długość, dobierajcie je do długości nogawek – muszą być na tyle wysokie, aby w pozycji siedzącej nie odsłaniały gołej łydki.

Mam nadzieję że skusicie się, na noszenie kolorowych skarpet. Ja osobiście je uwielbiam.

Bawcie się kolorami, bawcie się modą.

Gabriel

Zdj. pochodzą z sesji dla https://akcesoriameskie.pl/, gdzie możecie kupić kolorowe skarpety i inne akcesoria męskie, a także z sesji zrealizowanej wspólnie z Michał Ignar – https://www.instagram.com/ignarphotography/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.