Garnitur i trampki?

Garnitur i trampki?

Wiele osób twierdzi że to ryzykowny duet, wiele powie, że to duet wręcz niedopuszczalny. Garnitur jest uosobieniem klasy, elegancji i oficjalnym wyglądem. A trampki? No cóż, są najniżej klasyfikowane pod względem formalności ( niżej są tylko klapki), i są kojarzone z ubiorem typu casual. ( więcej o samych trampkach możecie przeczytać tu : https://stylovi.com.pl/converse-historia-marki/)

Ale ja uważam – dlaczego nie? Oczywiście musimy zachować pewne reguły. Na pewno nie możemy się tak ubrać na oficjalne spotkanie. Dodatkowo garnitur musi być odpowiednio skrojony żeby założyć do niego trampki.

Krój garnituru do takiego zestawu to slim fit, dobrze dopasowany, podkreślający sylwetkę. Spodnie również muszą być dopasowane, o wąskim kroju, najlepiej z nogawkami o krótszej długości niż w klasycznym garniturze, tak aby spodnie nie opierały się na trampkach. Idealnie wyglądają takie z długością do kostek.

Sam krój to jeszcze nie wszystko. Ważny jest również kolor. Ciemne garnitury zupełnie nie sprawdzą się w tym zestawie. To samo dotyczy połysku, tkanina musi być matowa. Najlepszymi kolorami są szarości i granaty, bardzo fajnie współgrają w takim zestawieniu tkaniny w kraty.

Z dodatków najlepiej zrezygnować, krawat nie do końca będzie wyglądał dobrze w takim zestawie, ale jeśli bardzo potrzebujesz go założyć, wybierz wełniany zamiast jedwabnego. Poszetka bawełniana. Koszula jednolita najlepiej biała lub błękitna. Można też zamiast koszuli założyć jednolity t-shirt.

Same trampki powinny być w jednolitym kolorze, beż żadnych wzorów, kolorowych sznurówek itd. Najlepiej sprawdzą się klasyczne białe Conversy, które bardzo dobrze będą współgrały z kolorystyką garniturów opisaną powyżej.

W takich zestawach także dobrze się sprawdzą krótkie, jednolite sneakersy.

Garnitur z trampkami w formalności zajmuje niskie miejsce, jest to stylizacja casual np. do wyjść na luźne spotkanie ze znajomymi.

Gabriel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.